СЕРЦЕВІ ЗАХВОРЮВАННЯ

Можливо найбільш встановленим є зв'язок між гігієною ротової порожнини і серцевими захворюваннями.

В 2008 році MNT повідомила про результати досліджень  спільних бригад Бристольського Університету у Великобританії та Королевського Коледжу хірургів в Дубліні, які виявили, що у людей з кровоточивими яснами через погану гігієну ротової порожнини збільшується ризик серцевих захворювань.

Дослідники виявили, що ризик серцевих захворювань збільшується, тому що у людей, у яких кровоточать ясна, бактерії з рота можуть проникати в кров і прилипати до тромбоцитів, що потім можуть утворювати згустки, ускладнюючи кровотік до серця і викликая інфаркт.

«Ротова порожнина — найбрудніше місце в організмі людини», - сказав доктор Стив Керриган з Королевського Коледжу хірургів, пояснивши, що там живуть до 700 різних типів бактерій.

Професор Говард Дженкінсон з Бристольського Університету додав:

«Серцево-судинні захворювання в теперішній час є найбільшим вбивцею в західному світі. Бактерії порожнини рота, такі як Стрептококі гордонії та Стрептококі сангініс, є поширеними інфекційними переносниками, і тепер ми визнаємо, що бактеріальні інфекції є фактором ризику серцевих захворювань».

Дослідники з Бристольського Університету вивчали як бактерії взаємодіють з тромбоцитами, імітуючи тиск в кровоносних судинах серця. Команда професора Дженкінсона виявила, що бактерії використовують тромбоцити в якості захистного механізму.

Бактерії можуть повністю оточити себе тромбоцитами. Ця броня з тромбоцитів захищає їх від атаки імунними клітинами і робить меньш чутливими для антибіотиків.

Хоча деякі з розглянутих зв'язків все ще знаходяться в стадії вивчення, добра гігієна порожнини рота залишається важливою для зниження ризику різних захворювань.

Американська асоціація стоматологів-гігієністів (ADHA) рекомендують чистити зуби 2 рази на день по 2 хвилини. В рекомендаціях  ADHA також підкреслюється важливість щоденного застосування зубної нитки і ополіскувача для ротової порожнини. Ви можете прочитати повні рекомендації на сайті  ADHA.

Джерело www.medicalnewstoday.com