ХВОРОБА АЛЬЦГЕЙМЕРА

У 2010 році дослідники з Нью-Йоркського Університету (NYU) після аналізу 20-річних даних прийшли до висновку, що існує зв'язок між запаленням ясен та хворобою Альцгеймера.

Однак кількість учасників дослідження  NYU була достатньо невеликою. Дослідники проаналізували дані 152 пацієнтів, включених в дослідження  Glostrop Aging Study — дослідження, присвячене психологічному, медичному здоров'ю та здоров'ю порожнини рота у датських чоловіків і жінок. Дослідження охоплювало 20-річний період і скінчилося у 1984 році, коли випробуваним виповнилося 70 років.

Порівнюючи когнитивну функцію у віці 50 і 70 років, команда  NYU виявила, що захворювання ясен у віці 70 років дуже зв'язано з низькими показниками когнитивної функції.

У учасників дослідження, що мали запалення ясен, було в 9 разів більше шансів отримати низький бал по тесту на когнитивну функцію - «digit symbol test» (тест на шифровку).

Хоча в цьому дослідженні враховувалися інші фактори, такі як ожиріння, паління, втрата зуба не зв'язана з запалення ясен,  як і раніше зберігався зв'язок між низьким балом тесту на когнитивну функцію та запаленням ясен.

У 2013 році британські дослідники  з Университету Центрального Ланкаширу (UCLan) засновувалися на результатах цього дослідження, порівнюючи зразки мозку у 10 живих пацієнтів з хворобою Альцгеймера з 10 зразками головного мозку людей, які не мали цієї хвороби.

Аналіз показав, що бактерія -  Porphyromonas gingivalis - була присутня в зразках мозку людей з хворобою Альцгеймера, але не було в зразказ мозку людей, що не мали цієї хвороби. Цікаво було те, що  P. Gingivalis зазвичай зв'язана з хронічною хворобою ясен.

Команда провела нове дослідження в 2014 році на мишах, результати якого були опубліковані в «Journal of Alzheimer's Disease» («Щоденник хвороби Альцгеймера»).  Medical News Today (Медичні новини Сьогодні) виступили співавтором доктора Сима Сінгаро відносно результатів.

Доктор Сінгаро каже, що є достатньо научних даних, щоб показати, що дві з трьох бактерій, які викликають захворювання ясен, здатні до руху (або «рухливі») і були виявлені у тканині мозку.

«Ці рухливі бактерії можуть з ротової порожнини проникнути в мозок двома шляхами», - пояснює він. «Вони можуть використорвувати свої можливості  рухатись і проникнути в мозок. Один із шляхів — проникнути по нервовим закінченням, які з'єднують мозок та коріння зубів. Другий шлях — це непряме проникнення в мозок через систему кровообігу».

У пацієнта, у якого кровоточать ясна, каже доктор Сінгаро, бактерії, що викликають захворювання ясен, попадають в кровотік кожен раз при чищенні зубів і при вживанні їжі.

Він продовжує:

« P. Gingivalis особливо цікаві тим, що знайшли спосіб попадати з червоними кров'яними тільцями у кровотік і замість того, щоб попадати в кров'яне депо у селезінці, вони проникають в мозок в місці, де немає імунних антитіл. Крім того, у літніх людей кровоносні судини маюь тенденцію до розширення та стають ламкими».

«Опублікована робота підтвердила, що P.gingivalis, поміщений у порожнину рота мишей, викликає запалення ясен і проникає в мозок», завершує доктор Сінгаро. «Крім того, наша гіпотеза посилюється недавніми результатами, які демонструють, що хімічні речовини, які вивільнені імунною системою мозку, у відповідь на P. Gingivalis, досягаючи мозок, «ненароком» пошкоджують нейроні мозку, зв'язані з пам'яттю».

Джерело www.medicalnewstoday.com